امروز: چهارشنبه 26 دی 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

بررسی دستاوردهای حقوق بین الملل علیه مجازات اعدام

بررسی دستاوردهای حقوق بین الملل علیه مجازات اعدام دسته: حقوق
بازدید: 4 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 17 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 34

دستاوردهای حقوق بین الملل علیه مجازات اعدام

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

تحقیق و بررسی دستاوردهای حقوق بین الملل علیه مجازات اعدام

دستاوردهای حقوق بین الملل علیه مجازات اعدام

Richard J. Wilsons

كانون وكلای آمریكا دستور العمل های جدیدی را در مورد انتخاب و نحوه عملكرد وكلا در پرونده های مجازات اعدام در فوریه 2003 به تصویب رساند.

این برای اولین بار بود كه معیارهایی جهت چگونگی دفاع وكلا در پرونده های كیفری مطرح می شود و این دستور العمل ها معرف تعهداتی برای وكلا می باشد كه اعمال حقوق بین الملل را در دادگاه های داخلی بیان می نماید دستور العمل 10.6 تحت عنوان الزامات بیشتر، برای وكیلی با موكل خارجی است كه خواهان دفاع وی می باشد و به منظور ایجاد موضوعاتی مرتبط با كنواسیون وین به همان گونه كه در معاهده و عنوان آن نشان می دهد، مطرح می باشد این الزامات تنها زمانی ایجاد می‌شوند كه موكل تبعه خارجی باشد.

این مقاله كوتاه به موضوعات دیگری در ارتباط بین حقوق بین الملل و مجازات اعدام می پردازد: نخست: ابعاد گوناگونی را از اتباع خارجه موجود در پرونده های اعدام مورد بحث قرار می دهد.

دوم: نمونه های دیگری را مورد بررسی قرار می دهد كه در آن وكیل مدافع می تواند بدون توجه به ملیت موكل و با توسل بر دعاوی حقوق بین الملل طرح دعوی نماید.

سوم: از آنجا كه موضوعات حقوق بین الملل برای بیشتر وكلا در آمریكا بحثی تازه
می باشد، حتی آنهایی كه خواهان اقامه دعوای اعدام هستند راههای دیگری را پیشنهاد
می كند كه در آن می توان به دعاوی حقوق بین المللی استناد كرد.

این مقاله در نهایت آمریكا را نسبت به مجازات اعدام بسیار با تجربه معرفی می كند.

ابعاد دیگر كنواسیون وین

تضمیر دستورالعمل 10.6 یاد آور می شود كه سندی مهم وجود دارد و مقامات داخلی دولت آمریكا معمولاً باید مطابق كنواسیون وین عمل نمایند.

دیگر مفسران متذكر شده اند كه در بیشتر دادگاه های داخلی راهی مناسب برای فرار از كنواسیون وین وجود دارد.

اما در پاسخ به اینكه چرا وكلای مدافع باید موضوعات حقوق بین الملل را در
پرونده های بعدی خود علاوه بر دستور العملهای  موجود دنبال كنند، چندین دلیل موجهه وجود دارد: 1- نشانه های مثبتی از آراء جدیدتر به چشم می خورد كه شرایط آن را به دفع متهم تغییر می دهد. 2-  دعوا زمانی با شكست مواجه می شود كه با دفاع مناسبی همراه نبوده و یا اینكه  زمان مناسبی برای آن صرف نشده و نه یك سوء نیت قضایی صرف.

3- كه تقریباً در رابطه با دلیل قبلی می باشد، نزاعی كه به علت ورود حقوق بین الملل در رویه قضایی دادگاه های كشور برای مجازات اعدام ایجاد شده است.

اما این عدم هماهنگی باید به عنوان نزاعی بلند مدت به منظور تغییر رویه قضایی
دادگاه های امریكا در نظر گرفته شود. اجرای معاهدات موجود كه از حقوق فردی دفاع می كند امری نیست كه بسیاری از دادگاه ها در امریكا به انجام آن عادت داشته باشند. و نقش كانون وكلای مدافع به همان اندازه كه  موثر است آموزش دهنده نیز می باشد.

تفسیر این دستور العمل رای مطلوب دادگاه تجدید نظر جزایی  ایالت اكلاهما Valdezv. را تایید می كند.

نتیجه مثبت بعدی در پرونده‌ای پیرامون مجازات اعدام در ایالت متحده حاصل شد.

Madej. Schomnig طبق مجموعه قوانین مصوبه به دادكاه منطقه ای فدرال احضار شد و برای بررسی اتهام به قتلی در ایلینویز ( I llinois) به جایگاه رفت گرچه دادگاه نظریات وكیل مدافع را رد كرد اما مطالب كنواسیون وین را در رای خود مبنی بر صحت، در (La Grand) مورد بررسی دوباره قرار دارد.

دادگاه madej از همان آغاز دعوا متوجه شد كه ریاست دیوان بین المللی دادگستری
در La Grand یكی از مهمترین اقدامات را در بیان الزمات معاهده كنواسیون وین مطرح كرده است.

دادگاه همچنان به رسیدگی خود ادامه می داد تا بفهمد كه آیا ریاست(ICJ) در پایان تعیین می كند كه ماده 36 كنواسیون وین به تنهایی حقوق مقتضی را تعیین می كند یا خیر؟ سوالی را كه بیشتر دادگاه های امریكایی نا تمام گذاشته اند.

در نهایت دادگاه اعلام كرد كه رأی (ICJ) نشان می دهد كه دادگاه ها نمی توانند به ایرادات مشكلی موجود با هدف اغوای مطالب كنواسیون وین به استناد صحت آن تكیه كنند.

گر چه دولت از دادگاه خواست تا رای خود را دوباره بررسی كند، اما دادگاه از انجام چنینی كاری طفره رفت و اشاره كرد كه وكیل مدافع توانسه نقش بسیار مهمی در ارائه محكومیت اعدام ایفاء نماید.

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

برچسب ها : دستاوردهای حقوق بین الملل علیه مجازات اعدام , دانلود دستاوردهای حقوق بین الملل علیه مجازات اعدام , تحقیق دستاوردهای حقوق بین الملل علیه مجازات اعدام , دانلود تحقیق دستاوردهای حقوق بین الملل علیه مجازات اعدام , تحقیق و بررسی دستاوردهای حقوق بین الملل علیه مجازات اعدام , تحقیق در مورد دستاوردهای حقوق بین الملل علیه مجازات اعدام

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر