امروز: پنجشنبه 27 دی 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

تحقیق مهندسی مجدد فرآیند کسب و کار

تحقیق مهندسی مجدد فرآیند کسب و کار دسته: مدیریت
بازدید: 7 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 508 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 35

این تحقیق در مورد مهندسی مجدد فرآیند کسب و کار در 35 صفحه در قالب ورد و قابل ویرایش و شامل مقدمه، تعریف،مهندسی مجدد فرآیند کسب و کار،مهندسی مجدد فرایندها و فرآیند مهندسی مجدد کسب و کار،Business Process Reengineering،BPR،مهندسی مجدد فرایندها ،فرآیند مهندسی مجدد کسب و کار،مهندسی مجدد چیست،تفاوت طراحی مجدد و مهندسی مجدد،مهندسی مجدد و منابع می باشد

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

این تحقیق در مورد مهندسی مجدد فرآیند کسب و کار در 35 صفحه در قالب ورد و قابل ویرایش و شامل مقدمه، تعریف،مهندسی مجدد فرآیند کسب و کار،مهندسی مجدد فرایندها و فرآیند مهندسی مجدد کسب و کار،Business Process Reengineering،BPR،مهندسی مجدد فرایندها ،فرآیند مهندسی مجدد کسب و کار،مهندسی مجدد چیست،تفاوت طراحی مجدد و مهندسی مجدد،مهندسی مجدد و منابع می باشد.

فهرست

مقدمه3

مراحل BPR اولیه4

گام اول: تعیین دیدگاه کسب و کار و اهداف فرآیندی.. 4

گام دوم: شناسایی فرایندهای است که لازمست باز طراحی گردند5

گام سوم: درک و سنجش فرآیندهای موجود5

گام چهارم: تشخیص نقش IT5

گام پنجم: پیاده سازی نسخه آزمایشی.. 5

Radical BPR.. 5

اصول اجرای BPR نسخه اولیه Hammer و Champy6

رابطه BPR و فناوری اطلاعات... 6

نتایج اجرای نسخه اولیه  BPR.. 6

اجرای تغییرات در سازمانها عملا چه بازخوردی دارد؟ 7

دلایل شکست BPR.. 8

توسعه راهبردی منابع انسانی.. 9

تاریخچه‌ی مهندسی مجدد فرایندهای کسب و کار 12

مراحل BPR اولیه13

چرایی مهندسی مجدد فرآیند های کسب و کار BPR.. 19

خدمات ICS در مشاوره BPRش.... 19

تعریف BPR.. 20

BPR چه چیزی نیست؟ 29

مهندسی مجدد فرایند در مقابل پیشرفت مداوم29

تعریف فرایند29

تعریف یک فرایند کسب و کار 30

دلایل مهندسی مجدد30

به طور کلی عوامل مرتبط با موفقیت و شکست BPR عبارتند از: 30

ویژگی های مهندسی مجدد31

تمرکز بیشتر روی خودکار کردن فرایندهاست تا طراحی مجدد آنها؛ 37

منابع: 37

مقدمه

مهندسی مجدد فرآیند کسب و کار(BPR)، به معنای تفکر مجدد، بازطراحی رادیکالی(اساسی)فرآیندهای کسب و کار ،جهت بهبود چشمگیر براساس شاخص های کلیدی عملکرد (هزینه، کیفیت و سرعت و ...) است. ایده باز مهندسی فرآیند عبارت است از : کسب و کار موثرتر و کارآمد تر ، انعطاف پذیری و پاسخگویی بیشتر سازمانها برای سهام داران، مشتریان و کارمندان سازمان. به خدمت گرفتن ساختار سازمانی برای تسهیل گردش کار به شکل نابتر*(Leaner) و مناسبتر(Fitter) و در نهایت تولید و خدمت رسانی بهتر سازمانهاست.

* شیوه ساخت Lean، اصول بهبود مداوم بر پایه "حذف زواید" (عوامل اتلاف هزینه و زمان ) فرآیند است.

جنبش BPR با انتشار عمومی دو مقاله در سال ۱۹۹۰ شکل گرفت.Thomas H.DavenPort و James R.Short در این مقالات اظهار داشتند که طراحی مجدد فرآیند و استفاده از IT میتواند سازمانها را متحول و فرآیندهای کسب و کار را به طرز چشمگیری بهینه سازی کند. آنها BPR را "تحلیل و طراحی گردش کار و فرآیندها درون و میان سازمانها" تعریف کردند و ترکیب IT و طراحی مجدد کسب و کار را به این شیوه ، مهندسی صنایع جدید لقب دادند.

متودولوژی ۵ مرحله ای Davenport وShort ، برای BPR نسخه اولیه به شکل زیر تعریف شده بود:

مراحل BPR اولیه گام اول: تعیین دیدگاه کسب و کار و اهداف فرآیندی

این متدولوژی با وضع چشم انداز و اهداف فرایند آغاز می شود. به عبارت دیگر، به جای تمرکز بر فعالیت ها و وظایف، به منظور حذف گلوگاه های فرایند ( آنگونه که در متدولوژی های بهبود قبلی اتفاق می افتاد) بایستی باز طراحی بر روی کل فرایند انجام شود، تا چشم انداز و اهداف فرایند محقق گردد.

گام دوم: شناسایی فرایندهای است که لازمست باز طراحی گردند

 این مرحله شبیه به مرحله تحلیل پارتو(Pareto) در متدولوژی TQM است. به جای بازطراحی تمام فرآیندها ، تنها فرآیندهای کلیدی و موثر، طراحی مجدد میشوند.

گام سوم: درک و سنجش فرآیندهای موجود

مرحله سوم، شامل درک و سنجش فرآیندهای موجود، به منظور مشخص نمودن عارضه های آن ها می باشد. این تشخیص، با هدف " تعیین مقیاسی برای سنجش بهبودهای آتی" صورت می پذیرد.

گام چهارم: تشخیص نقش IT

این مرحله تلاش برای تشخیص نقش IT در طراحی مجدد فرآیندهاست، بنیانگذاران BPR اعتقاد داشتند با اهرم IT ، میتوان انتخابهایی برای ساخت فرآیندهای طراحی مجدد داشت.

گام پنجم: پیاده سازی نسخه آزمایشی در این مرحله، یک نسخه آزمایشی از فرآیند پیاده سازی میشود. این نسخه آزمایشی بیش از برنامه های کاربردی IT ، در سازمانهای کسب و کار توسعه پیدا میکند و بعنوان پایه جهت بهبود تکرارشونده، پیش از پیاده سازی کامل مو

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

برچسب ها : مهندسی مجدد فرآیند کسب و کار , مهندسی مجدد فرایندها و فرآیند مهندسی مجدد کسب و کار , Business Process Reengineering , BPR , مهندسی مجدد فرایندها , فرآیند مهندسی مجدد کسب و کار , مهندسی مجدد چیست , تفاوت طراحی مجدد و مهندسی مجدد , مهندسی مجدد

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر